Martin Tůma

“Yet another personal homepage...”

Blog

Kategorie:

Nové články:

Nové komentáře:

Pulitzerova cena na dosah

Zoufalé časy si žádají zoufalé činy...

Cink!. Ani Holywoodští kuplíři s iluzemi by to nenaaranžovali lépe. Byl to přesně ten zvukový efekt, který způsobí, že i divák v poslední řadě nejzapadlejšího vesnického kina pochopí, co bude následovat. Jemu to ale ještě tak úplně nedocházelo. Všechny jeho smysly byly totiž stále koncentrovány do míst, kde se před zlomkem vteřiny odehrál rozhodující boj.

Cink!. Ale i on už začínal chápat. Měl na to koneckonců dost času, neboť ten jako by se pro něj v ten okamžik zastavil. Když máte najednou k dispozi všechen čas světa, začnete si klást zvláštní otázky. A první z nich bude, co vás dostalo až SEM. Za normálních okolností by odpověděl, že osobní vlak 9916, pravidelný odjezd z Hlavního nádraží 8:26, ale tohle tady a teď najednou nefungovalo. Těžko říct, jestli za to mohla ta úchvatná barevná symfonie, která se mu míhala před očima nebo to ticho, které ho najednou obklopilo, každopádně jeho myšlenky tentokrát spásu v ironii nenacházely.

Cink!. Místo toho si uvědomoval, jak přesně B. - ta B. co tak nečekaně před dvěma roky vtrhla do jeho mysli, poté se z ní úspěšně pozvolna vytrácela aby se do ní s o to větší razancí a ve stylu který ovládá snad jenom ona, nakonec před nedávnem vrátila - uhodila hřebíček na hlavičku když se ho s nevinností jí vlastní zeptala, proč si stále jenom něco dokazuje a svůj život nezačne skutečně žít.

Cink!. A v ten moment prozřel. Tohle všechno dnes změní. Zastaví ten pád do beznaděje, do které se stále rychleji řítí. Už si nebude nic dokazovat a svému životu dá nový, skutečný, smysl. B. řekne co k ní cítí. Nebude s tím už váhat ani minutu!

Jenomže žádná další expreska, žádně další "cink!" od železa opouštějícího pod tíhou jeho pádu skálu ve které bylo po léta uvězněno, už cestou dolů k zemi nebyla...

Komentáře
Jméno:
Web:
Zpráva:
 
Kontrolní kód: Kontrolní kód